Strona G��wna
Szukaj:   
abc     o nas     login
Wzmocnij POWER - wyjd¼ na rower
z powrotem strona główna do góry
Komentarz do artykuu: Rowerowy atlas okolic Warszawy
Autor:
Recenzja atlasu wydawnictwa Carta Blanca skierowanego przede wszystkim do ludzi młodych, aktywnych, spędzających czas poza miastem; nie tylko dla amatorów dwóch kółek, ale także - pieszych wędrówek. Przyda się w czasie planowania krótkich wypadów i wielokilometrowych wypraw.
Tradycyjna polska fuszerka~Szymon
Widziałem toto wydawnictwo. Żeby nie było że tylko narzekam, to bardzo fajny jest pomysł z atlasem z obracanymi na kółkach stronami. Zwykła mapa po kilku razach się drze.

Ale widać, że bazą atlasu są zeskanowane kawałki map, na które nałozona jest warstwa informacyjna wydawcy. Efekt jest taki jak na załączonym w artykule obrazku: napis "Kampinoski Park Narodowy" jest 2 razy obok siebie: raz na skanie i raz na warstwie wydawcy, a napis "Rezerwat Krzywa Góra" - 3 razy. Nie dziwota, że mapa jest przeładowana informacyjnie.

Więc chyba jednak wolę zwykłą, dobra mapę. Ostatnio Wydawnictwo Demart wydało dwie mapy okolic Warszawy w skali 1:75000, które polecam. Są znacznie lepsze jakościowo, choć niestety w arkuszach, a nie w atlasie.
2005-09-08 10:37

inne komentarze:[dodaj nowy]
recenzja ???~peter
recenzja ??? raczej reklama w przebiegu szlaków pieszych i rowerowych pełno błedów, nie wiem skąd oni je brali, ale na pewno nie zweryfikowali  ... [dalej]2005-08-22 18:05
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i publikowanie tylko na zasadach
określionych przez redakcję Koła Roweru >>zobacz.
strona główna |  index

0.01765 sek.  optima cennik