Strona G��wna
Szukaj:   
abc     o nas     login
Wzmocnij POWER - wyjd¼ na rower

co zabrać

Poniżej spis rzeczy, które trzeba zabrać ze sobą na dłuższe wyprawy. Ze względów finansowych oraz jak największej mobilności grupy, zakładamy całkowitą samodzielność w sprawach: noclegowych, kulinarnych i serwisowych. Każdy kto wybiera się rowerem w dłuższą trasę, powinien się znać na naprawach, nawet tych nie trywialnych.

Jest tu sporo rożnych wynalazków i ktoś mógłby się lekko podłamać, skąd przed wyjazdem wziąć tyle forsy, aby to wszystko kupić. Zaznaczmy więc, że cały ten sprzęt jest zwykle życiową kolekcją, która na początku wygląda zupełnie inaczej. W miarę czasu, przypływu gotówki i doświadczenia, zwykły sztormiak żeglarski został zastąpiony Gore-Texem, ruski prymus (wcale nie taki zły) Epi-gazem, itd.

Zestaw należy dobrać do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Jeśli zabierzemy różne rzeczy, które później w ogóle nie będą używane, można np. odesłać część bagażu do domu, aby pozbyć się zbędnych kilogramów.


dokumenty dokumenty

Wszystkie dokumenty należy bezwzględnie zabezpieczyć przed wodą. Zabezpieczenie powinno wytrzymać co najmniej kilkuminutową kąpiel w jeziorze lub rzece. Nieźle sprawdzają się grube woreczki foliowe zamykane 'na żyłkę'.

apteczka apteczka

Podstawową apteczkę powinien posiadać każdy uczestnik wyprawy. Część leków, tych używanych tylko przy wypadkach można mieć w apteczce wspólnej.

apteczka apteczka

Zestaw odzieży powinien wystarczać na tydzieñ bez konieczności prania czegokolwiek. Przy krótszych wyjazdach zmniejsza się ilość tylko bielizny. Wskazane jest mieć zawsze jeden zestaw bielizny nie używany na tzw. czarną godzinę lub w gości.

apteczka apteczka

Oprócz zabrania odpowiednich narzędzi pożądane są też umiejętności ich wykorzystania przez co najmniej jednego uczestnika wyjazdu. Nie wszystkie narzędzia musi mieć każdy.

apteczka apteczka

Wybierając się w grupie kilkuosobowej ekwipunek biwakowy należy podzielić na rzeczy osobiste, które powinien zabrać każdy, oraz rzeczy wspólne (dla 2-3 osób).

apteczka apteczka

Oprócz zabrania zasadniczego ekwipunku nie zapomnijmy o drobiazgach, które nie są niezbędne ale mogą okazać się bardzo pomocne.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i publikowanie tylko na zasadach
określionych przez redakcję Koła Roweru >>zobacz.
strona główna |  index

0.01760 sek.  optima cennik