Strona G��wna
Szukaj:   
abc     o nas     login
Wzmocnij POWER - wyjd¼ na rower
z powrotem strona główna do góry

Wyniki I Konkursu Fotograficznego

Po burzliwych wielogodzinnych obradach czteroosobowe jury wyłoniło pięcioro zwycięzców Pierwszego Fotograficznego Konkursu Koła Roweru.

Dostaliśmy 274 zdjęć z najróżniejszych wyjazdów – prostych jednodniowych wycieczek i profesjonalnych wypraw w najdalsze zakątki globu. Z pośród nadesłanych prac wybraliśmy te, które według nas najlepiej prezentują aspekty związane z podróżami rowerowymi. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i juz teraz zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji!


Miejsce pierwsze – Jacek Szymanik za zdjęcie "Każdy sposób dobry..." klik

Zdjęcie prawdziwe, naturalne, najlepiej spełniające regulamin konkursu. Mamy tu do czynienia z prawdziwą rowerową przygodą podczas jej trwania. Oprócz samej dynamicznej akcji zwraca uwagę mnogość planów nadająca nie tylko uroku kompozycji, lecz prezentująca też różne cechy charakteru uczestników wycieczki. W pierwszym planie – śmiałkowie odważnie prący do przodu, gdzieś po środku dziewczyny na plecach rycerskich chłopaków i w tle sceptyk studiujący mapę – a nuż da się to jakoś objechać? Ale kto przejechał pierwszy? Fotograf! I za to oraz za dobre walory reportażowe zdjęcia pokazującego całą prawdę o przekraczaniu przeszkód wodnych dostanie nagrodę główną.


Miejsce drugie – Mariusz Sarzyñski za zdjęcie "Karkołomny (dla rowerzystów) zjazd z zamku Karpieñ" klik

W tym ujęciu zwraca uwagę doskonała kompozycja i bardzo miła, łagodna kolorystyka. Czerwona bluzka rowerzystki ładnie kontrastuje z miękką zielenią drzew a przy tym umiejscowienie bohaterki jest bardzo trafione – wzrok idzie wzdłuż wychodzącego z prawego rogu pnia i trafia dokładnie w miejsce akcji, dokładnie w miejsce rowerowej przygody w jakże miłych okolicznościach przyrody. Kamienie i buczki lewej strony domykają kompozycję pierwszego planu a idąca w górę ścieżka nadaje głębi całości kompozycji.


Miejsce trzecie – trzy nagrody

Anna Mickiewicz za zdjęcie "Piegi" klik

Mamy tu bardzo ładny portret, portret rowerzystki. Nie ma jednak żadnej wątpliwości że chodzi tu o porządną rowerową wyprawę. Rower chociaż pokazany jest tu nie wprost, jest taki jak należy – mocno obładowany i umiejscowiony w swoim naturalnym środowisku – ciągnącej się po horyzont drodze ładnie wytyczonej linią drzew.
Piotr Solarz za zdjęcie "Mała Fatra" klik

Na korzyść tego zdjęcia przemawia prosty lecz świadomy kadr. Jest to jedno z bardzo nielicznych nadesłanych zdjęć, gdzie mamy kompozycję zgodną z zasadą mocnego punktu kadru a przy tym pokazującą rowerzystę podczas jazdy w pięknym górskim pejzażu.Emil Torenc za zdjęcie "KołoRoweru" klik

W tym zdjęciu doskonale widać zmęczenie i pragnienie wynikające z całego dnia jazdy. Walory estetyczne kompozycji podkreśla ładna gra świateł i cieni – wzrok od razu dostrzega wydobytego plamą światła rowerzystę a rower chociaż jest w pierwszym planie nie odwraca uwagi od fotografowanej osoby lecz doskonale tłumaczy przyczynę tego wielkiego apetytu na zimny złocisty trunek.


Na koniec kilka słów o nadesłanych pracach – cieszymy się że nadeszło ich tak dużo (274) jednak wiele z nich (46) musieliśmy odrzucić za względu na to, że nie spełniały wymogów regulaminu. Niektóre zdjęcia odpadły tez z powodów technicznych – zbyt mały kadr lub wyjątkowa nieostrość to niestety cecha fotek zrobionych nie aparatem fotograficznym lecz komórką, która choćby nie wiem ile miała megapikseli nie dorówna pod względem optyki nawet prostemu aparatowi. Warto o tym pamiętać, jeśli zdjęcia mają służyć za dobrą pamiątke z wyjazdu.


Regulamin
Konkursu
Redakcja Koła Roweru dziękuje sponsorom za ufundowanie atrakcyjnych nagród.
Sklep Rowerowy Hostel Helvetia
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i publikowanie tylko na zasadach
określionych przez redakcję Koła Roweru >>zobacz.
strona główna |  index

0.03755 sek.  optima cennik