Strona G��wna
Szukaj:   
abc     o nas     login
Wzmocnij POWER - wyjd¼ na rower
z powrotem strona główna do góry

przygotowania

Przygotowania do wyprawy, tej dalszej jak również i tej bliższej, zwykle wiążą się z bieganiem. Do załatwienia jest cała masa spraw, na które wcześniej nie było czasu. Nie są też sprawą zupełnie prostą, jak mogłoby się wydawać, zwłaszcza kiedy nie mamy doświadczenia związanego z tego typu podróżowaniem i wybieramy się po raz pierwszy.

Trzeba przecież zatroszczyć się o spanie, jedzenie oraz zaopatrzyć w dokładne mapy terenu, które umożliwią dokładne zaplanowanie trasy. Musimy dowiedzieć się co nie co, o zwyczajach panujących w krajach, do których się wybieramy, no i oczywiście znaleźć środki na sfinansowanie naszego przedsięwzięcia.

Nie można zapomnieć także o dokładnym przeglądzie sprzętu, a zwłaszcza roweru. Od jego stanu będzie zależało nasze bezpieczeñstwo w ciągu najbliższych dni.


o organizacji wypraw

o organizacji wypraw

Chcesz wybrać się ze znajomymi na rowerową wyprawę? Organizujesz wyjazd dla studentów z twojej uczelni? Szukasz ludzi na wspólny wypad? Przeczytaj nasz artykuł.


o szukaniu sponsora

o szukaniu sponsora

Nie myśl, że znajdziesz tu informacje, jak za darmo zorganizować sobie rowerowe wakacje. Ale jeżeli, masz pomysły i marzysz o dalekich podróżach...


o mapach w turystyce

o mapach w turystyce

Dobra mapa turystyczna to podstawa udanego wyjazdu rowerowego. Jest prawie jak towarzysz w wyprawie, choć my z nim sobie nie pogadamy, on może nam bardzo dużo powiedzieć.


o przeglądzie roweru

o przeglądzie roweru

Przed wyruszeniem w trasę dobrze jest poświęcić kilka godzin na dokładny przegląd roweru. Pozwoli to na wykrycicie ewentualnych usterek oraz zlokalizowanie i wymianę zużytych części.


o noclegach

o noclegach

Słów kilka o noclegach. O noclegach na dziko oczywiście. Sama idea płacenia ciężkich nieraz pieniędzy za 4m kwadratowe ziemi pod namiot jest wręcz śmieszna.


o pogodzie

o pogodzie

Przed wyjazdem warto sprawdzić jakiej pogody można się spodziewać w krajach do których się wybieramy. Nie jest to jednak prognoza pogody lecz średnie warunki pogodowe.


Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i publikowanie tylko na zasadach
określionych przez redakcję Koła Roweru >>zobacz.
strona główna |  index

0.02586 sek.  optima cennik