Strona G��wna
Szukaj:   
abc     o nas     login
Wzmocnij POWER - wyjd¼ na rower

Rowerem do Azji Centralnej

Na początku marca 2017 r. wyruszyliśmy w dwójkę w rowerową podróż z Polski do Mongolii. Podróż trwała 8 miesięcy i prowadziła przez 16 krajów. Na rowerze pokonaliśmy ponad 12 tyś. km, a jeszcze więcej autostopem i innymi środkami komunikacji (w związku ze zmianą trasy). I wcale nas to dużo nie kosztowało. Nie dojechaliśmy do Mongolii, bo w Rosyjskim Ałtajskim Kraju zastała nas zima. Choć nie osiągnęliśmy celu, podróż była bardzo udana. Po drodze poznaliśmy mnóstwo ciekawych ludzi i doświadczaliśmy ich gościnności. Poznawaliśmy inne kultury, widzieliśmy piękną przyrodę, pokonaliśmy różne trudności (np. Pamir Highway) i mieliśmy niejedną przygodę.

Często po drodze byliśmy spontanicznie zapraszani przez miejscowych na poczęstunek. Zdarzało się również zostawać u kogoś w domu na noc. Stawaliśmy się wtedy na krótko częścią ich rodziny, co było bardzo ciekawym doświadczeniem zobaczyć od środka jak się tam żyje. Bardzo gościnni okazali się mieszkańcy Pamiru. Mamy tam teraz wielu przyjaciół, których będziemy musieli jeszcze kiedyś odwiedzić. Ale właśnie o to chodzi w podróżowaniu. A jazda na rowerze świetnie się sprawdza w nawiązywaniu kontaktu z miejscowymi. Jadąc samochodem na pewno by nas wiele ominęło.

Przez całą podróż towarzyszyła nam mała kamera GoPro. Teraz robimy o naszej podróży serię krótkich filmików na YouTube, więc jeśli chcecie zobaczyć jak podróżowaliśmy, to wejdźcie tutaj

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i publikowanie tylko na zasadach
określionych przez redakcję Koła Roweru >>zobacz.
strona główna |  index

0.01390 sek.  optima cennik